Gyakran Ismételt Kérdések

Ezen az oldalon megválaszoljuk a leggyakrabban felmerülő kérdéseket.

Információt talál például arról, hogy mire számíthat az első ülés alkalmával, mennyi ideig tart általában egy alkalom, és milyen költségekkel járnak a szolgáltatásaink. 

Honnan tudhatja, hogy tanácsadásra van szüksége?

Ha gyakran érzi magát túlterheltnek, tartósan szomorúnak, szorong, nehezen kezeli a stresszt, vagy kihívásokkal teli életeseményekkel küzd, érdemes elgondolkodni a tanácsadáson. A pszichológiai konzultáció különböző eszközökkel segít ezekben a helyzetekben, legyen szó az érzelmek, történések feldolgozásáról, stresszkezelési technikák elsajátításáról, az önismeret elmélyítéséről vagy a negatív gondolatminták átalakításáról.

Honnan tudhatja, hogy milyen szolgáltatásra van szüksége?

A szolgáltatások aloldalon részletes leírásokat talál az egyes lehetőségekről. Ha bizonytalan abban, hogy melyiket válassza, töltse ki az űrlapunkat, vagy vegye fel velünk a kapcsolatot. Szakembereink segítenek megtalálni az Ön számára legmegfelelőbb tanácsadási formát.

Mi történik az első ülésen?

Az első ülés során a szakember megismeri Önt, és együtt feltérképezik azokat a területeket, amelyekre koncentrálni szeretnének a folyamat során. Ez segít meghatározni a célokat és a kereteket.

Mennyi ideig tart egy tanácsadói/terápiás folyamat?

A folyamat hossza egyénenként változó, függ a problémák jellegétől és a kitűzött céloktól. Általában heti egy alkalommal találkoznak a szakemberrel, és a folyamat néhány héttől akár több hónapig is tarthat.

Hogyan készüljek fel az első ülésre?

Nincs szükség különösebb felkészülésre. Fontos, hogy nyitottan és őszintén álljon a beszélgetéshez. Érdemes átgondolni, hogy milyen problémákkal szeretne foglalkozni, és milyen célokat szeretne elérni.

Mi a különbség a pszichológus és a pszichiáter között?

A pszichológus olyan szakember, aki pszichológiai módszerekkel és tanácsadással segít az érzelmi és mentális problémák kezelésében, míg a pszichiáter orvosi végzettséggel rendelkezik és gyógyszeres kezelést is felírhat.

Mi a különbség a tanácsadás és a terápia között?

A tanácsadás általában rövidebb és célirányosabb folyamat, amely konkrét problémákra vagy élethelyzetekre fókuszál, és gyakran praktikus megoldásokat kínál. A terápia ezzel szemben hosszabb távú, mélyreható munka, amely a mélyebb érzelmi és pszichológiai problémák feltárására és kezelésére összpontosít.

Hogyan tud időpontot foglalni?

Válasszon szakembereink közül a Rólunk oldalon, majd a kiválasztott pszichológus adatlapján található “Időpontfoglalás” lehetőségre kattintva foglaljon időpontot. 

Mikor kap visszajelzést az időpontfoglalását követően?

Az időpontfoglalást követően két munkanapon belül visszajelzünk Önnek a részletek véglegesítése céljából.

Hogyan tud fizetni?

A fizetés az adott pszichológusnál történik, akinek a szolgáltatását igénybe veszi. Lehetőség van készpénzes fizetésre vagy átutalásra. Kérjük, vegye figyelembe, hogy bankkártyás fizetés nem lehetséges.

Mi történik abban az esetben, ha időpontja van, de váratlanul le kell mondja, vagy módosítania kell?

Kérjük, hogy az ülés lemondását legkésőbb 48 órával az időpont előtt jelezze. Amennyiben a lemondás 48 órán belül történik meg, az ülés teljes árát köteles kifizetni.

Ki fér hozzá az általam megadott személyes adatokhoz?

Az időpontfoglalás és az űrlap kitöltése során megadott adatokat bizalmasan kezeljük, harmadik félnek nem adjuk ki. Az adatkezelési szabályzatunkat itt olvashatja. Abban az esetben, ha nem találta meg a választ a kérdésére, kérjük, vegye fel velünk a kapcsolatot az info@mondapszichologia.hu e-mail címen.

Pszichológusként egy barátságos, közösségalapú rendelőt keres?

Fogadja nálunk pácienseit! Kiemelt lokáció, igényes környezet, fix idősávok, szakmai csapat és támogatás. 

Részletek